Atasozu.org

Para ile imanın kimde olduğu belli olmaz.

İman her şeyden önce içsel, yani kalbî bir olaydır. İnsanların imanlarını sözle dile getirmeleri mümkünse de, bunu çıkar için yapıyor olabilirler. Dolayısıyla gerçekten kimin iman ettiğini bilmemiz imkânsızdır. Para için de aynı şey söz konusudur. Kimse kolay kolay parasının olduğunu söylemez, gizleme yoluna gider. Kimi cimri olan ve yoksul bir hayat yaşayan insanların çok zengin, kimi cömert ve eli açık insanların da parasız olduğu çok görülmüştür. Bu bakımdan para ile imanın kimde olduğu pek bilinmez.

Para, ortaya konulup herkese gösterilen şeylerden değildir. İman da kişinin içindedir. Bundan dolayı kimin ne kadar parası bulunduğunu, kimin ne denli Tanrı’ya yakın olduğunu kimse bilmez.


İngilizce: You never know who has the money and the faith.


"Para ile imanın kimde olduğu belli olmaz." atasözüyle ilgili en çok yapılan arama sorguları;

atasozuatasözü ve anlamıbellibelli hakkındaki atasözleriiçerisinde belli geçen atasözleriiçerisinde imanın geçen atasözleriiçerisinde kimde geçen atasözleriiçerisinde olduğu geçen atasözleriiçerisinde olmaz geçen atasözleriiçerisinde para geçen atasözleriileile hakkındaki atasözleriimanınimanın hakkındaki atasözlerikimdekimde hakkındaki atasözleriolduğuolduğu hakkındaki atasözleriolmazolmaz hakkındaki atasözleriparapara hakkındaki atasözleriPara ile imanın kimde olduğu belli olmazPara ile imanın kimde olduğu belli olmaz atasözünün anlamı

Yorumlar

Bir cevap yazın