Atasozu.org

Hakkımızda

Atasozu.org nedir?

Atasozu.org, 2019 Eylül ayında Türk kültüründe eski zamanlardan günümüze kadar ulaşmış atasözlerini düzenli ve kaliteli bir şekilde arşiv altına alma ve ulaşmaya çalışanlara tamamen ücretsiz bir şekilde paylaşmaya başlamış web platformudur.

Atasözleriyle alakalı internet üzerinde dağınık olarak bulunan onlarca atasözü sitesi, paylaşımları ve blogları mevcut iken karmaşık ve doğru olmayan bilgilerin ayıklanmadığı, flood dediğimiz bilgilerle dolup taşmıştır. Bu nedenle internet ortamın kaliteli bir atasözü platformuna ihtiyaç duyulduğu aşikârdır.

Ekibimizi Tanıyın

Özkan Taş tarafından 2018 yılında çalışmalarına başlanmış olan Atasozu.org 2019 eylül ayında faaliyete geçmiş, kısa sürede başarıları peşinde getirmiştir.

Özkan TAŞ

Kurucu & Geliştirici

2006 yılında ilgi duyduğu bilgisayarlar, web tasarım ve geliştirme alanlarında hobi olarak işler yapmaya başlayan Özkan TAŞ, 2011 yılından itibaren profesyonel olarak projelerini hayata geçirerek kendini sürekli geliştirmeye devam ediyor.

Oğuzhan TOPAL

Geliştirici

2018 yılında yazılım alanından mezun olup Atasozu.org platformuna gönüllü olarak destek sağlamak amacıyla katılmıştır. Atasozu.org ‘da veri tabanı yöneticisi ve yazılım geliştirme uzmanı olarak kariyerine atılmıştır.

Emre Can Sarıca

İçerik editörü

Ordu üniversitesinde Peyzaj mimarlığı okuyan Emre Can Sarıca Atasozu.org platformunda gönüllü olarak içerik editörlüğü, içerik sağlayıcılığı ve halkla ilişkiler departmanlığından sorumlu olarak destek vermektedir.

Atasozu.org platformuna katkıda bulunun

Sizler de Atasozu.org platformuna katkıda bulunmak isterseniz sağ taraftaki katkıda bulun bölümüne gidin ve formu doldurup tarafımıza gönderin.