Atasozu.org

Çobana verme kızı, ya koyun güttürür ya kuzu.

Kararını vermeden önce iyi düşün. Kızını vereceğin kimse ne işle ilgileniyorsa, kızın da o işle ilgilenmek zorunda kalacaktır.

İncelikli, hassasiyet gerektiren bir işi, o işten anlamayan birine teslim etme. Kabalığı, beceriksizliği, dikkatsizliği yüzünden işi berbat edebilir. Kızını isteyen kişinin işi, gücü, tutumu ne ise kızını bunlarla ilgilendireceğini düşün. Kararını ona göre ver. Önemli bir işi, inceliğini anlamayan bir kimseye yaptırma. Çünkü bu inceliğe yakışmayacak bir tutumla yapmaya kalkar.


İngilizce: The shepherd’s giving girl, either herds sheep or lamb.


"Çobana verme kızı, ya koyun güttürür ya kuzu." atasözüyle ilgili en çok yapılan arama sorguları;

atasozuçobanaçobana hakkındaki atasözleriÇobana verme kızı ya koyun güttürür ya kuzuÇobana verme kızı ya koyun güttürür ya kuzu atasözünün anlamıgüttürürgüttürür hakkındaki atasözlerihakkındaki atasözleriiçerisinde çobana geçen atasözleriiçerisinde güttürür geçen atasözleriiçerisinde kızı geçen atasözleriiçerisinde koyun geçen atasözleriiçerisinde kuzu geçen atasözleriiçerisinde verme geçen atasözlerikızıkızı hakkındaki atasözlerikoyunkoyun hakkındaki atasözlerikuzukuzu hakkındaki atasözlerivermeverme hakkındaki atasözleriyaya hakkındaki atasözleri

Yorumlar

Bir yanıt yazın