Atasozu.org

El için yanma nare, yak çubuğunu keyfini ara.

“El için yanma nare, yak çubuğunu keyfini ara” Türk atasözleri arasında yer alan bir özlü sözdür. Bu atasözü, insanların elde ettikleri kazanımlar veya hedefler için gereksiz yere risk almamaları gerektiğini anlatır.

Atasözünde “nare” kelimesi ateş anlamına gelirken, “çubuk” kelimesi de ateşi kontrol etmek için kullanılan araçlardan biridir. Bu nedenle, insanların ellerini yakmadan, hedeflerine ulaşmak için gereksiz yere risk almamaları gerektiğini anlatır.

Örneğin, bir kişi kariyerinde ilerlemek istiyor ama bunun için riskli bir yola girmek istiyor. Ancak bu özlü söz, kişinin hedefine ulaşmak için daha güvenli bir yolu seçmesi gerektiğini hatırlatır. Kişi, hedefine ulaşmak için daha az riskli bir yol izleyebilir ve kendini gereksiz yere tehlikeye atmaktan kaçınabilir.

"El için yanma nare, yak çubuğunu keyfini ara." atasözüyle ilgili en çok yapılan arama sorguları;

araara hakkındaki atasözleriara ile ilgili atasözleriatasozuçubuğunuçubuğunu hakkındaki atasözleriçubuğunu ile ilgili atasözlerielel hakkındaki atasözleriEl için yanma nare yak çubuğunu keyfini araEl için yanma nare yak çubuğunu keyfini ara atasözünün anlamıel ile ilgili atasözlerihakkındaki atasözleriiçerisinde çubuğunu geçen atasözleriiçerisinde için geçen atasözleriiçerisinde keyfini geçen atasözleriiçerisinde nare geçen atasözleriiçerisinde yanma geçen atasözleriiçiniçin hakkındaki atasözleriiçin ile ilgili atasözleriile ilgili atasözlerikeyfinikeyfini hakkındaki atasözlerikeyfini ile ilgili atasözlerinarenare hakkındaki atasözlerinare ile ilgili atasözleriyakyak hakkındaki atasözleriyak ile ilgili atasözleriyanmayanma hakkındaki atasözleriyanma ile ilgili atasözleri

Yorumlar

Bir yanıt yazın