Atasozu.org

Bal döksen yalanır.

“Bal döksen yalanır” atasözü, bir şeyi çok cazip veya çekici bir şekilde sunmanın, insanları kandırmak veya aldatmak için yeterli olabileceğini ifade eder. Bu atasözü, bazen insanların sadece dışarıdan görünen şeylere aldanabileceğini ve gerçeklikten uzaklaşabileceğini anlatır.

Atasözü, birçok farklı kültürde ve dilde kullanılır ve farklı şekillerde ifade edilir. Örneğin:

İngilizce: “If you pour honey, it will be licked.” (Eğer bal dökersen, yalanır.) Atasözü, cazip bir şey sunulduğunda, insanların aldatılma ihtimalinin olduğunu ifade eder.

Fransızca: “Si tu verses du miel, il sera léché.” (Eğer bal dökersen, yalanır.) Atasözü, cazip bir şey sunulduğunda, insanların aldatılma ihtimalinin olduğunu ifade eder.

Almanca: “Wenn du Honig gießt, wird er geleckt.” (Eğer bal dökersen, yalanır.) Atasözü, cazip bir şey sunulduğunda, insanların aldatılma ihtimalinin olduğunu ifade eder.

İtalyanca: “Se versi il miele, verrà leccato.” (Eğer bal dökersen, yalanır.) Atasözü, cazip bir şey sunulduğunda, insanların aldatılma ihtimalinin olduğunu ifade eder.

İspanyolca: “Si viertes miel, será lamida.” (Eğer bal dökersen, yalanır.) Atasözü, cazip bir şey sunulduğunda, insanların aldatılma ihtimalinin olduğunu ifade eder.

Rusça: “Если нальешь мед, будет полизан.” (Eğer bal dökersen, yalanır.) Atasözü, cazip bir şey sunulduğunda, insanların aldatılma ihtimalinin olduğunu ifade eder.

Arapça: “إذا سكبت العسل، سيُلعق.” (Eğer bal dökersen, yalanır.) Atasözü, cazip bir şey sunulduğunda, insanların aldatılma ihtimalinin olduğunu ifade eder.

Japonca: “蜂蜜を注ぐなら舐められるだろう.” (Eğer bal dökersen, yalanır.) Atasözü, cazip bir şey sunulduğunda, insanların aldatılma ihtimalinin olduğunu ifade eder.

Korece: “꿀을 부으면 핥힐 것이다.” (Eğer bal dökersen, yalanır.) Atasözü, cazip bir şey sunulduğunda, insanların aldatılma ihtimalinin olduğunu ifade eder.

"Bal döksen yalanır." atasözüyle ilgili en çok yapılan arama sorguları;

atasozubalBal döksen yalanırBal döksen yalanır atasözünün anlamıbal hakkındaki atasözleribal ile ilgili atasözleridöksendöksen hakkındaki atasözleridöksen ile ilgili atasözlerihakkındaki atasözleriiçerisinde döksen geçen atasözleriiçerisinde yalanır geçen atasözleriile ilgili atasözleriyalanıryalanır hakkındaki atasözleriyalanır ile ilgili atasözleri

Yorumlar

Bir yanıt yazın