Atasozu.org

Baktın yarın yar değil, terkini kalmak az değil.

“Baktın yarın yar değil, terkini kalmak az değil” atasözü, bir işi veya bir sorunu ertelemeden hemen yapmanın önemini vurgular. Yarının belirsiz olduğunu ve bugünü kaçırmanın veya ertelemenin sonuçlarının olabileceğini ifade eder. Bu atasözü, işlerin zamanında yapılması gerektiğini ve erteleme alışkanlığının zararlı olabileceğini anlatır.

Atasözü, birçok farklı kültürde ve dilde kullanılır ve farklı şekillerde ifade edilir. Örneğin:

İngilizce: “If you see that tomorrow is not guaranteed, it is not insignificant to delay.” (Eğer yarının garanti olmadığını görüyorsan, erteleme önemsiz değildir.) Atasözü, işlerin ertelenmeden zamanında yapılmasının önemini vurgular.

Fransızca: “Si tu vois que demain n’est pas garanti, retarder n’est pas insignifiant.” (Eğer yarının garanti olmadığını görüyorsan, ertelemek önemsiz değildir.) Atasözü, işlerin ertelenmeden zamanında yapılmasının önemini vurgular.

Almanca: “Wenn du siehst, dass morgen nicht garantiert ist, ist Aufschieben nicht unbedeutend.” (Eğer yarının garanti olmadığını görüyorsan, erteleme önemsiz değildir.) Atasözü, işlerin ertelenmeden zamanında yapılmasının önemini vurgular.

İtalyanca: “Se vedi che domani non è garantito, rimandare non è insignificante.” (Eğer yarının garanti olmadığını görüyorsan, erteleme önemsiz değildir.) Atasözü, işlerin ertelenmeden zamanında yapılmasının önemini vurgular.

İspanyolca: “Si ves que mañana no está garantizado, aplazar no es insignificante.” (Eğer yarının garanti olmadığını görüyorsan, erteleme önemsiz değildir.) Atasözü, işlerin ertelenmeden zamanında yapılmasının önemini vurgular.

Rusça: “Если видишь, что завтра не гарантировано, откладывать незначительно.” (Eğer yarının garanti olmadığını görüyorsan, erteleme önemsiz değildir.) Atasözü, işlerin ertelenmeden zamanında yapılmasının önemini vurgular.

Arapça: “إذا رأيت أن الغد ليس مضمونًا، التأجيل ليس أمرًا تافهًا.” (Eğer yarının garanti olmadığını görüyorsan, erteleme önemsiz değildir.) Atasözü, işlerin ertelenmeden zamanında yapılmasının önemini vurgular.

"Baktın yarın yar değil, terkini kalmak az değil." atasözüyle ilgili en çok yapılan arama sorguları;

atasozuAzAz hakkındaki atasözleriAz ile ilgili atasözleriBaktınBaktın hakkındaki atasözleriBaktın ile ilgili atasözleriBaktın yarın yar değil terkini kalmak az değilBaktın yarın yar değil terkini kalmak az değil atasözünün anlamıdeğildeğil hakkındaki atasözlerideğil ile ilgili atasözlerihakkındaki atasözleriiçerisinde Baktın geçen atasözleriiçerisinde değil geçen atasözleriiçerisinde kalmak geçen atasözleriiçerisinde terkini geçen atasözleriiçerisinde yarın geçen atasözleriile ilgili atasözlerikalmakkalmak hakkındaki atasözlerikalmak ile ilgili atasözleriterkiniterkini hakkındaki atasözleriterkini ile ilgili atasözleriYarYar hakkındaki atasözleriYar ile ilgili atasözleriyarınyarın hakkındaki atasözleriyarın ile ilgili atasözleri

Yorumlar

Bir yanıt yazın