Atasozu.org

Çiftçiye yağmur, yolcuya kurak; cümlenin muradını verecek Hak.

İnsan ne ile uğraşıyorsa, onun yararına bir sonuç vermesini ister. Çiftçinin iyi ürün alabilmesi için yağmura ihtiyacı vardır. Bir kimse de güzel ve sıkıntısız bir yolculuk yapabilmek için kurak havayı ister. Görüldüğü gibi birinin istediği şey diğerinin zararınadır. Ancak sonucu yine Yüce Yaratan belirler. O nasıl takdir etmişse öyle olur, kime neyi nasip etmek isterse o gerçekleşir.

Kullar Tanrı’dan kendilerine gerek, olan şeyleri isterler. Kimi kulların istedikleri, başka kulların zararına yol açacak nitelikte olabilir. Kullarının dileklerini kabul edecek olan Tanrı’dır. Hangisininki yerine gelmişse Tanrı böyle uygun görmüş demektir.


İngilizce: Rain to the farmer, dry to the passenger; Hak will give the murmur of the sentence.


"Çiftçiye yağmur, yolcuya kurak; cümlenin muradını verecek Hak." atasözüyle ilgili en çok yapılan arama sorguları;

atasozuÇiftçiyeÇiftçiye hakkındaki atasözleriÇiftçiye yağmur yolcuya kurak cümlenin muradını verecek HakÇiftçiye yağmur yolcuya kurak cümlenin muradını verecek Hak atasözünün anlamıcümlenincümlenin hakkındaki atasözlerihakhak hakkındaki atasözlerihakkındaki atasözleriiçerisinde Çiftçiye geçen atasözleriiçerisinde cümlenin geçen atasözleriiçerisinde kurak geçen atasözleriiçerisinde muradını geçen atasözleriiçerisinde verecek geçen atasözleriiçerisinde yağmur geçen atasözleriiçerisinde yolcuya geçen atasözlerikurakkurak hakkındaki atasözlerimuradınımuradını hakkındaki atasözleriverecekverecek hakkındaki atasözleriyağmuryağmur hakkındaki atasözleriyolcuyayolcuya hakkındaki atasözleri

Yorumlar

Bir cevap yazın