Atasozu.org

Bir kızı bin kişi ister de bir kişi alır.

Bu atasözü, bir kızın birçok kişi tarafından talep edilebileceğini, ancak sadece tek bir kişinin onu gerçekten alabileceğini ifade eder. Birçok erkek, bir kızı beğenebilir ve onunla bir ilişki kurmak isteyebilir, ancak sonunda sadece bir kişi onunla evlenebilir. Atasözü, kızın seçme özgürlüğüne ve tercihine vurgu yaparken, birçok talip arasından sadece birine izin verildiğini ifade eder. Bu atasözü, insanların sevgi ve ilişkilerde tek bir kişiye odaklanmanın ve seçici olmanın önemini vurgular. Ayrıca, bir kızın değeri ve seçiciliği üzerine de düşündürür. İnsanlar arasında cazibesi olan bir kızın, kendi değerlerine ve tercihlerine uygun olan kişiyi seçmesi önemlidir.

Atasözü, birçok farklı kültürde ve dilde kullanılır ve farklı şekillerde ifade edilir. Örneğin:

İngilizce: A girl may be desired by a thousand men, but only one can have her. (Bir kızı bin kişi ister de bir kişi alır.)
Bu atasözü, bir kızın birçok kişi tarafından talep edilebileceğini, ancak sadece bir kişinin onu gerçekten alabileceğini vurgular.

İspanyolca: Una chica puede ser deseada por mil hombres, pero solo uno puede tenerla. (Bir kızı bin kişi ister de bir kişi alır.)
Bu atasözü, bir kızın birçok kişi tarafından talep edilebileceğini, ancak sadece bir kişinin onu gerçekten alabileceğini anlatır.

Fransızca: Une fille peut être désirée par mille hommes, mais un seul peut l’avoir. (Bir kızı bin kişi ister de bir kişi alır.)
Bu atasözü, bir kızın birçok kişi tarafından talep edilebileceğini, ancak sadece bir kişinin onu gerçekten alabileceğini vurgular.

Almanca: Ein Mädchen kann von tausend Männern begehrt werden, aber nur einer kann sie bekommen. (Bir kızı bin kişi ister de bir kişi alır.)
Bu atasözü, bir kızın birçok kişi tarafından talep edilebileceğini, ancak sadece bir kişinin onu gerçekten alabileceğini vurgular.

"Bir kızı bin kişi ister de bir kişi alır." atasözüyle ilgili en çok yapılan arama sorguları;

alıralır hakkındaki atasözlerialır ile ilgili atasözleriatasozubinbin hakkındaki atasözleribin ile ilgili atasözleribirbir hakkındaki atasözleribir ile ilgili atasözleriBir kızı bin kişi ister de bir kişi alırBir kızı bin kişi ister de bir kişi alır atasözünün anlamıdede hakkındaki atasözleride ile ilgili atasözlerihakkındaki atasözleriiçerisinde alır geçen atasözleriiçerisinde ister geçen atasözleriiçerisinde kışı geçen atasözleriiçerisinde kızı geçen atasözleriile ilgili atasözleriisterister hakkındaki atasözleriister ile ilgili atasözleriKişi ile ilgili atasözlerikışıkışı hakkındaki atasözlerikızıkızı hakkındaki atasözlerikızı ile ilgili atasözleri

Yorumlar

Bir yanıt yazın