Atasozu.org

– Azca nereye? – Çokçanın yanına.

Çok, her zaman azdan daha baskın çıkar. Bu bakımdan genellikle her şeyin azı, çoğa boyun eğer; yahut az, çoğa uyar. Büyük sermaye, küçük sermayeye fırsat vermez; onu idare eder. Bir toplumda çoğun oyu, azın oyunu geçersiz kılar; dolayısıyla az oy sahipleri, çok oy sahiplerine uymak zorunda kalırlar.

Az, her zaman çoğa uyar, ya da onun emrine girer: Büyük sermaye, küçük sermayeye iş bırakmaz, -azınlık, çoğunluğa boyun eğer.


İngilizce: Where less? – Next to many.


"– Azca nereye? – Çokçanın yanına." atasözüyle ilgili en çok yapılan arama sorguları;

atasözleriatasözleri ve anlamlarıatasozuatasözü ve anlamıatasozu.orgAzcaAzca hakkındaki atasözleriAzca ile ilgili atasözleriAzca nereye Çokçanın yanınaAzca nereye Çokçanın yanına atasözüAzca nereye Çokçanın yanına atasözü açıklamasıAzca nereye Çokçanın yanına atasözü hakkındaAzca nereye Çokçanın yanına atasözü ne demekAzca nereye Çokçanın yanına atasözünün anlamıAzca nereye Çokçanın yanına atasözünün ingilizcesiAzca nereye Çokçanın yanına ingilizcesiÇokçanınÇokçanın hakkındaki atasözleriÇokçanın ile ilgili atasözlerihakkındaki atasözleriiçerisinde Azca geçen atasözleriiçerisinde Çokçanın geçen atasözleriiçerisinde nereye geçen atasözleriiçerisinde yanına geçen atasözleriile ilgili atasözlerinereyenereye hakkındaki atasözlerinereye ile ilgili atasözleriyanınayanına hakkındaki atasözleriyanına ile ilgili atasözleri

Yorumlar

Bir cevap yazın